Ağır Yük Depo Rafları

Ağır tonajlı yüklerin depolanması-istiflenmesi amacıyla depo için raf çözümleri arasında paletli ya da paletsiz ağır depo raf sistemleri de yaygın olarak kullanılmaktadır.

  • paletli raf sistemleri
  • sırt sırta raf sistemleri
  • dar koridorlu raf sistemleri ve
  • tablalı raf sistemleri

olmak üzere ağır yüklerin istiflenmesi işlemleri için oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Ağır tonajlı yüklerin, eşyaların depolanması işleminde depolanacak alanın maksimum tasarrufa dayanması son derece önemlidir. Bu sayede birim alana daha çok yüklerin depolanması mümkün olacaktır ki bu sayede deponun hem düzenli hem de daha yüksek kapasitede depolama olanağı gerçekleştirmesi sonucunu doğurmuş olacaktır.

Paletli Ağır Depo Raf Sistemleri

Palet taşıyıcılar yardımıyla ağır tonajdaki yüklerin kolayca depo edilmesini sağlayan raf sistemleridir. Dayanıklı olması ve depolanacak eşyaların ne kadar ağırlıkta olursa olsun rahatça istiflenmesini sağlaması bakımından en çok tercih edilenler arasında yer aldığını dile getirmemiz gerekmektedir.

Paletli ağır yük raflarının en çok tercih edilen standart ölçüleri şunlardır:

  • 80 - 120 cm
  • 100 - 120 cm
  • 120 - 135 cm
  • iki ayak arası genişlik
  • bir palet iki palet üç palet

olmak üzere farklı standartlarda uygunlukları bulunur. Bu sayede palet taşıyıcılar yardımıyla ağır tonajdaki yüklerin herhangi bir zorluk yaşamadan hızlıca depolanmasına imkan tanımaktadır.

Sırt Sırta Raf Sistemleri

Depolama çözümleri arasında ikinci el metal raf sistemlerinin yaygın olmaya devam ettiğini ortaya koymamız gerekmektedir. İlk Giren İlk Çıkan uygulamasıyla yatay travers taşıyıcıların yükseklik ayarlaması rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Sepet, palet ya da sandık gibi depolama malzemeleriyle istifleme çözümleri için her alanda ağır yüklerin çok kolay bir şekilde depolama işlemini mümkün kılmaktadır.

Sırt sırta raf sistemleri açısından ağır tonajlı yüklerin gerçekten de rahat bir şekilde depolanabilmesi işleminde gerçekten de öne çıkmaya devam ettiğini değerlendirmemiz gerekmektedir. Zamandan tasarruf sağlayarak çok kısa süre içerisinde mevcut rafların hızlı bir şekilde depolamasını gerçekleştirmek adına öne çıkan depo raf sistemleri olmaya devam ettiğini gerçekten de dile getirmemiz gerekmektedir.

Dar Koridorlu Raf Sistemleri

Dar koridor alanlarında daha fazla eşya depolamasını mümkün kılan bu raf sistemiyle her yerde kusursuz istifleme çözümlerini meydana getirmektedir. Profesyonel depolama çözümleri açısından ağır yüklü eşyaların raf sistemleri bakımından öne çıktığını dikkate almak gerekmektedir.

İstenilen ağırlıktaki eşyaların kolayca depo edilmesinin yanı sıra çalışma alanında mevcut ortamdan mekan tasarrufunu da azami seviyeye çıkarması açısından en çok tercih edilen raf sistemleri arasında yer almaktadır.

Tablalı Raf Sistemleri

Deponun m² hacmini metreküp hacmine çevirerek eşyaların ağır yük rafları olarak daha fazla depolanmasını sağlamasıdır. Raf sistemleri çözümleri içerisinde farklı ölçü, ebat ve ağırlıktaki yüklerin kolayca taşınabilmesini mümkün kılmaktadır.

Son derece ekonomik olması açısından değerlendirildiği zaman gerçekten de tablalı raf sistemlerinin öne çıkmaya devam ettiğini mutlak surette değerlendirmemiz gerekmektedir.

Özellikle ağır yüklü eşyalar sanayi sektöründe yaygın olarak depolanmaktadır. Bu alanlardaki yüklerin kolayca depo alanına yüklenmesi ve boşaltılması işlemlerinde son derece kolaylık gerektirmektedir.

Depolama çözümleri içerisinde tamamıyla fark yaratan birbirinden farklı raf sistemleri kullanılarak metrekarelik alanlarda daha çok tasarruf sağlamayı amaçlamaktadır. Bütün bu fark yaratan uygulamaları dikkate alacak olursak gerçekten de ağır yük depo raflarının istiflenmesi çalışmasında öne çıktığını kesinlikle değerlendirmemiz gerekmektedir.

Ağır yük rafları içerisinde minimal anlayışla tasarlanmış özelliği sayesinde gerçekten de en çok tercih edilen depolama sistemleri arasında gelmektedir. Bununla birlikte yük ağırlıklarının herhangi bir şekilde önemi olmaksızın rahatça depolanması sürecini sağlaması bakımından da yaygın kullanım kolaylığı sağladığının da üzerinde durmamız gerekmektedir. Depolama çalışmaları içerisinde maksimum mekan tasarrufu sağlayarak operasyonun daha hızlı ve kaliteli yürütülmesini de sağlar.


Teklif Al

Yorumlar (0)

Henüz onaylanmış yorum yok!
Yazıya ilk yorumu siz yazarak düşüncelerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın