Sırt Sırta Raf Depo Sistemleri

Depolama alanında çözüm arayanlar ve daha kullanışlı bir sistem oluşturmak isteyenler kullanışlı yöntemler aramaya başlarlar. Eşyaların daha rahat depolanması ve taşınabilir olması depolama sisteminde oldukça önemlidir. Sırt sırta depolama sistemi bir diğer adıyla ‘Back to Back’ her palette doğrudan ve bağımsız bir erişim imkanı sunmaktadır. Sırt sırta raf sistemlerinde, rafların ön yüzleri koridora arka yüzleri ise birbirine yakın şekilde yerleştirildiği bir sistem sağlamaktadır. Bu raf sisteminde iki modül arka arkaya gelecek şekilde birbirine dayanacak şekilde yerleştirilir. Ardından iki taraflı bağlantılar konularak birleştirilerek raf sistemi oluşturulur. Bu görüntüsünden dolayı da sırt sırta raf sistemi denmektedir. Her ölçüde paketli ve palet ürünleri istifleme imkanı sunmasıyla ve yerleştirilen her ürüne bağımsız olarak ulaşılabilir bir düzene sahip olmasıyla depolama için elverişli bir ortam sunmayı amaçlamaktadır.

Sırt sırta raf sistemleri depolama alanlarında sıklıkla kullanılan ve depolama alanında maksimumum verimlilik sağlayan bir sistemdir. Modül bir yapıya sahip olan bu saf sistemleri ihtiyaç duyulması halinde genişletilebilir bir özelliğe de sahiptir. Yaygın kullanılan bir raf sistemi olan sır sırta raf sistemi kurulumun maliyetlerinin oldukça düşük olması tercih edilirliğini arttırmaktadır.

Sırt sırta raf sistemlerinde büyük ya da küçük ölçekli depolarda kullanıma uygundur. Ayak yükseklikleri ve travers uzunlukları ihtiyaca göre ayarlanarak deponun kullanım alanına göre şekillendirilebilir. Depolarda oluşabilecek karmaşanın önüne geçerek daha düzenli bir görünüm sağlamasıyla beraber stok kontrollerinde yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda sırt sırta raf sistemleri forklift veya diğer taşıma araçlarının kullanımına da uygundur. Bu durumda kullanılan raf sisteminde paletlere tam ulaşım imkanı bulunmaktadır. Yüksekliği ayarlanan bilen sırt sırta raf sistemlerinde katların aralarında ki mesafe ve genişlik kullanılacak taşıma aracına göre özel olarak ayarlanarak depodaki kullanım da kolaylık sağlamaktadır.

Sırt sırta raf sistemleri beraberinde kullanılan farklı yapı elemanları ve aksesuarlarda bulunmaktadır. Koruyucular içinde depolanması gereken ürünlerin daha güvende olmasını sağladığı avantaj bunlardan biridir. Aynı zamanda sırt sırta raf sistemi kolay monte edilebilir ve sökülebilir bir sisteme sahiptir. Bundan dolayı diğer raf sistemleriyle uyumlu bir şekilde kullanılabilir bir alan oluşturmaktadır. Böylelikle depolama alanında istiflenecek ürünlerin çeşitli amaçlarla yerleştirilmesine ve düzenli bir kullanım alanı oluşturmasına yardımcı olmaktadır.

 

Sırt Sırta Raf Siteminin Avantajları

 • Her palette kolay ulaşım sağlamaktadır.
 • Düşük maliyetlidir.
 • Sonradan eklenecek olan modüler eklentiler ile çoğaltılabilmektedir.
 • Stok denetiminde kolaylık sağlamaktadır.
 • Türk Standartları Enstitüsü ve Avrupa standartlarına uygun olarak üretilmektedir.
 • Taşıma araçlarıyla kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanmıştır.
 • Depolama gerektiren tüm sektörlerde ve bütün depolama alanlarında kullanıma uygundur.
 • Barkodlama sistemi için kullanıma uygundur.
 • Sökülebilen raf sistemine sahip olmasından dolayı kolay taşınabilir.
 • Depolama kullanılan alandan tasarruf etmenizi sağlar.
 • Travers yükseklikleri değiştirilebilirdir. Bundan dolayı depolanacak ürünlere uygun olarak ayarlanabilmektedir.

Sırt sırta raf sistemleri sağladığı birçok avantajla ihtiyaç sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle düşük maliyetli olması ve bütün depolama alanlarında kolay kullanım imkanı sunmasıyla dikkat çekmektedir. Aynı zamanda raf genişliği ve yüksekliği ayarlanabilir olduğu için depolanacak her malzeme için uygun bir alan oluşturmaktadır. Depodan taşınacak ürünleri manuel ve taşıma araçlarıyla kolaylıkla ulaşabilir ve stoklarını da kontrol edebilirsiniz. Böylelikle deponuz içerisinde karmaşadan kurtularak daha düzenli bir çalışma alanı elde edebilirsiniz. Düzenli bir depoda stok kontrolü ve istiflenen malların kolay görünür olmasıyla çalışmanıza kolaylaştıracak bir alan yaratabilirsiniz. Sırt sırta depolama sistemleri, depolama yapılacak her sektör için uygun bir kullanım alanı da oluşturmaktadır. Modüler yapısıyla işiniz, deponuz ve uygun gördüğünüz şekilde ayarlanarak kolayca kurulumunu gerçekleştirilebilir kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

 


Teklif Al

Yorumlar (0)

Henüz onaylanmış yorum yok!
Yazıya ilk yorumu siz yazarak düşüncelerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın